dzisiaj: 52, wczoraj: 27
ogółem: 5 201 071

IV liga: Stal – Sparta Paczków 4:0

• autor: stalbrzeg, 2012-03-25 10:08

Po wpadce w Otmuchowie, piłkarze brzeskiej tali poprawili humory sobie i swoim kibicom. Zespół Andrzeja Szolca pokonał w Brzegu Spartę Paczków 4:0. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się Michał Nowosielski (dwa gole), Bartosz Frąckowiak i Mateusz Fabiszewski.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że mecz może się zakończyć tak wysoką wygraną Stali. W tym czasie niewiele się działo na boisku, oba zespoły wzajemnie się badały, nie ryzykując odsłonięcia szyków obronnych. Niewielką przewagę mieli goście, a brzeżanie nastawili się na grę z kontry. Dużo bardziej było to widoczne po przerwie, ale wtedy Stal już prowadziła 1:0. Bramka dla zespołu Andrzeja Szolca padła jeszcze w pierwszej połowie. W 15. minucie Bartosz Frąckowiak popisał się celnym strzałem z około 20 metrów, po podaniu Mateusza Fabiszewskiego.

W 55. minucie zawodnik Sparty został ukarany czerwoną kartką za faul na Mateuszu Fabiszewskim i to ułatwiło zadanie Stali. Zanim jednak brzeżanie pokazali swoją skuteczność, to nie wykorzystali dwóch wyśmienitych okazji do podwyższenia prowadzenia. Do bramki gości nie trafili bowiem Mateusz Fabiszewski i Bartosz Nesterów. Później dwie okazje mieli również paczkowianie, ale w bramce bardzo dobrze się spisywał Krzysztof Wołkanowski.

O wysokiej wygranej Stali przesądziły cztery minuty w ostatnim kwadrancie meczu. W 78. minucie Mateusz Fabiszewski wykorzystał podanie Bartosza Nesterowa i było 2:0. Dwie minuty później strzelec drugiego gola zaliczył drugą w tym meczu asystę, po której Michał Nowosielski umieścił piłkę w pustej bramce. Po kolejnych dwóch minutach wynik meczu był już ustalony. Do bramki ponownie trafił Michał Nowosielski, a asystował znów Mateusz Fabiszewski, który z kolei otrzymał wcześniej dobre podanie od Bartosza Frąckowiaka.

Na zakończenie meczu Krzysztof Wołkanowski potwierdził swoją dobrą dyspozycję w bramce, wygrywając pojedynek „jeden na jeden” z rywalem. Oprócz niego, bohaterem spotkania był Mateusz Fabiszewski, który oprócz gola zaliczył trzy asysty. W tym meczu odnotowano też dwa debiuty ligowe w Stali, po raz pierwszy zagrali Damian Górski i Szymon Bogdan.

W trzech wiosennych kolejkach Stal zdobyła 6 punktów, czyli tylko o 2 mniej niż w całej rundzie jesiennej. To dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

Stal Brzeg – Sparta Paczków 4:0 (1:0)
1:0 Bartosz Frąckowiak – 15.; 2:0 Mateusz Fabiszewski – 78.; 3:0 Michał Nowosielski – 80.; 4:0 Michał Nowosielski – 82.
Stal: Krzysztof Wołkanowski – Marcin Krajewski, Dawid Kotecki, Piotr Warzyc, Damian Górski, Dawid Domański (88. Szymon Bogdan), Damian Michalak, Michał Nowosielski, Bartosz Nesterów, Bartosz Frąckowiak, Mateusz Fabiszewski (89. Wojciech Ruszkiewicz). Trener Andrzej Szolc.
Sparta: Bartłomiej Gawdonowicz – Dawid Dechnik, Daniel Bogdanowicz, Mateusz Śleziak, Wojciech Bierut, Krzysztof Gucwa (46. Mateusz Szwarga), Marcin Kolasa (70. Konrad Jędrocha), Mateusz Moroń, Szymon Markowski (67. Wojciech Podobiński), Arkadiusz Fluder, Łukasz Krótkiewicz. Trener Marcin Krótkiewicz.
Sędziował Wojciech Muszyński (Kędzierzyn-Koźle). Czerwona kartka: Mateusz Śleziak (55. minuta; faul). Bez udziału publiczności.