- autor: stalbrzeg, 2011-05-01 09:33
-
Koszykarze Stali Brzeg nie zaliczą minionego sezonu do udanych, znacznie więcej powodów do zadowolenia mogą mieć zespoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca w III lidze, szczególnie MKS Strzelce Opolskie, który doszedł aż do półfinału baraży o II ligę
Zespół ze Strzelec Opolskich wygrał opolską III ligę, a następnie w barażach uporał się z AZS-em Katowice i przegrał z Zagłębiem Sosnowiec, ale awansował do półfinału który odbył się w Strzelcach Opolskich. W półfinale MKS zdołał wygrać ze Stalową Wolą, ale dwie porażki zatrzymały zespół z Opolszczyzny. PGKiM Ozimek/Grodziec – wicemistrz naszej III ligi w I etapie baraży przegrał z Zagłębiem Sosnowiec.
Końcowa tabela III ligi
1. MKS Strzelce Opolskie 12 23 952:776
2. PGKiM Ozimek/Grodziec 12 21 961:850
3. AZS PO II Opole 12 21 914:820
4. MKS Otmuchów 12 18 813:853
5. Start Meble Dobrodzień 12 16 801:849
6. OKS Olesno 12 15 815:916
7. WSH-E Stal Brzeg 12 12 717:909
I etap baraży
MKS Strzelce Op.- KŚ AZS Katowice 84:60
KŚ AZS Katowice – MKS Strzelce Op. 70:66
MKS Strzelce Op.- KŚ AZS Katowice 79:59
PGKiM Ozimek/Grodziec- Zagłębie Sosnowiec 75:89
Zagłębie Sosnowiec – PGKiM Ozimek/Grodziec 83:65
II etap baraży
MKS Strzelce Op. – Zagłębie Sosnowiec 80:79
Zagłębie Sosnowiec – MKS Strzelce Op. 56:47
Półfinał baraży
MKS Strzelce Op. - Met-Bud MOSiR Stalowa Wola 77:75
MKS Strzelce Op.- GKK Gorzów Wlkp. 49:97
MKS Strzelce Op. – AZS AGH Alstom Kraków 58:88
Najlepsi strzelcy III ligi
1. Paweł Orłowski - Strzelce Op. 325
2. Tomasz Szymański - Olesno 240
. Piotr Górnik - Ozimek 240
4. Kamil Brzęczek - Olesno 233
5. Tomasz Dawidowicz - Ozimek 228
6. Robert Grabowski - Ozimek 219
7. Zbigniew Jasiński - Olesno 215
8. Tomasz Łakis - Otmuchów 206
9. Adam Richter - Start 204
10. Tomasz Pieszyński - Stal 191
„5” sezonu w III lidze
Piotr Górnik (PGKiM), Artur Styła (Strzelce Opolskie), Tomasz Dawidowicz (PGKiM), Paweł Orłowski (Strzelce Op.), Tomasz Łakis (Otmuchów)
Najczęściej w „5” kolejki
8 - Paweł Orłowski (Strzelce Op.)
7 - Tomasz Łakis (Otmuchów)
5 - Piotr Górnik (PGKiM) , Artur Styła (Strzelce Opolskie)
4 - Tomasz Dawidowicz (PGKiM), Robert Grabowski (PGKiM), Adam Richter (Start)
3 - Kamil Brzęczek (Olesno), Mariusz Gnatowicz (Opole), Zbigniew Jasiński (Olesno), Piotr Suda (AZS II)
2 - Rafał Desczyk (Start), Krzysztof Fijakowski (Strzelce Op.), Bartosz Kasperski (AZS II), Jakub Kubala (K-Koźle), Krzysztof Kuzio (Strzelce Op.), Tomasz Pieszyński (Stal), Tomasz Szymański (Olesno)
1 - Bartosz Błauciak (Opole), Wiktor Damaszek (Strzelce Op.), Wojciech Duda (Otmuchów), Tomasz Gałan (AZS II), Tomasz Kubiak (AZS II), Marcin Kucharski (AZS II), Paweł Wilas (AZS II)