Ciężka przeprawa Stali

• autor: stalbrzeg, 2011-10-21 14:29

Najbliższym rywalem Stali Brzeg będzie Swornica Czarnowąsy – lider IV ligi, który w dotychczasowych 11 meczach odniósł 9 zwycięstw i tylko 2 razy zremisował. Nikt w tym sezonie nie zdołał pokonać tej drużyny, dlatego nasz zespół czeka w Czarnowąsach bardzo trudna przeprawa.

Swornica ostatniej porażki w lidze doznała w XXVIII kolejce poprzedniego sezonu, kiedy to przegrała w Głubczycach z Polonią 1:5. Tydzień wcześniej zespół ten przegrał w Brzegu ze Stalą 2:3. Również w rundzie jesiennej ubiegłych rozgrywek Swornica nie zdołała pokonać brzeżan, bezbramkowo z nimi remisując na swoim boisku. A pamiętajmy, że w tamtym sezonie obie drużyny również walczyły na różnych biegunach IV ligi, podobnie jak to ma miejsce obecnie.

Swornica Czarnowąsy - Stal Brzeg
XII kolejka IV ligi – 22.10.2011 (sobota); godzina 15.00
Stadion w Czarnowąsach, ul. Jagiełły 2a

Kadra Swornicy Czarnowąsy

Bramkarze:
Jakub Bella, Patryk Kupilas, Tomasz Minkiewicz
Obrońcy: Bartłomiej Jacek, Kamil Jarosiński, Piotr Jeleniewski, Sebastian Kostrzewa, Artur Mazur, Bartosz Steczek
Pomocnicy: Dawid Kamiński, Dawid Kozieł, Jordan Krężlewski, Karol Siedlecki, Krystian Sowada, Adam Steczek, Jakub Syldorf, Michał Zboch
Napastnicy: Rafał Nogosek, Kamil Kowalczyk, Wojciech Ścisło, Bartłomiej Semik
Trener: Wojciech Lasota

Tak Stal grała ze Swornicą w poprzednim sezonie

30.10.2010
Swornica Czarnowąsy – Czajda Stal Brzeg 0:0
Swornica:
Patryk Kupilas – Piotr Jeleniewski, Bartłomiej Jacek, Maciej Sacha, Krzysztof Zgardziński, Maciej Goncik (80, Kamil Pielorz), Jordan Krężlewski, Denis Kumiec (72, Paweł Grabowiecki), Adam Steczek, Bartłomiej Semik (61, Krzysztof Błahuta), Kamil Kowalczyk. Trener Wojciech Lasota.
Stal: Marek Szymocha – Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Jarosław Hałas, Tomasz Kamiński (75, Marcin Banowicz), Tomasz Mencel, Kamil Mazurkiewicz, Bartosz Kruk, Tomasz Szczupakowski (60, Bartosz Woźniak), Jarosław Hraca. Trener Janusz Dziura
Sędziował Piotr Kapica (Strzelce Opolskie). Żółte kartki: Jordan Krężlewski, Piotr Jeleniewski – Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strzabała, Tomasz Kamiński, Jarosław Hraca Widzów 100.

28.05.2011
Stal Brzeg – Swornica Czarnowąsy 3:2 (0:1)
0:1 Kamil Kowalczyk – 14.; 1:1 Przemysław Szczupakowski – 61.; 2:1 Przemysław Szczupakowski – 64.; 3:1 Marcin Zajączkowski – 84.; 3:2 Paweł Grabowiecki – 86.
Stal: Marek Świder – Bartosz Kruk, Łukasz Strząbała, Kamil Mazurkiewicz, Jarosław Hałas, Mateusz Krzywda (76. Wiktor Bardega), Marcin Zajączkowski, Mariusz Świtoń, Adam Jakubowski (75. Wojciech Tatara), Tomasz Szczupakowski, Przemysław Szczupakowski. Trener Bartosz Kowalski.
Swornica: Patryk Kupilas – Piotr Jeleniewski, Paweł Jędrzejewski, Bartłomiej Jacek, Bartosz Steczek, Bartłomiej Semik (69. Karol Siedlecki), Michał Zboch, Adam Steczek, Paweł Grabowiecki, Przemysław Czajkowski (46. Krzysztof Błahuta), Kamil Kowalczyk. Trener Wojciech Lasota.
Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Jarosław Hałas, Mateusz Krzywda, Jarosław Hałas – Bartłomiej Semik, Kamil Kowalczyk, Michał Zboch, Karol Siedlecki. Czerwona kartka: Jarosław Hałas (72. min. za drugą żółtą). Mecz bez udziału publiczności.

Bilans meczów ligowych i pucharowych między oboma zespołami (od 1994 roku)

2010/11
IV liga: Swornica Czarnowąsy – Czajda Stal Brzeg 0:0
IV liga: Stal Brzeg – Swornica Czarnowąsy 3:2 (bramki: Przemysław Szczupakowski 2, Marcin Zajączkowski)