dzisiaj: 262, wczoraj: 474
ogółem: 5 202 189

IV liga: Stal – OKS Olesno 3:4

• autor: stalbrzeg, 2011-10-17 12:09

Po emocjonującym meczu, w którym nie brakowało wielu zwrotów akcji, a przede wszystkim kontrowersyjnych decyzji sędziów, Stal przegrała z OKS Olesno 3:4, tracąc dwa gole w końcówce spotkania. Bramki dla Stali zdobywali Przemysław i Tomasz Szczupakowscy (drugi na zdjęciu) oraz Tomasz Raczyński.

Będąca na fali drużyna z Olesna, która wygrała wcześniej cztery spotkania pod rząd, po pierwszej połowie prowadziła 1:0, ale w tej części minimalną przewagę mieli brzeżanie, którzy byli zespołem groźniejszym. Bramce gości najczęściej zagrażał Przemysław Szczupakowski, który mógł zdobyć bramki w 15. minucie, w 21. 33. i 42., ale nie udało mu się wykorzystać żadnej z tych szans.

W 22. minucie skuteczność pokazali za to goście, którzy po strzale Dawida Klonowskiego objęli prowadzenie. Chwilę później mogli nawet wygrywać 2:0, ale Marek Szymocha skutecznie interweniował w sytuacji sam na sam.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy miała miejsce pierwsza kontrowersyjna sytuacja. Tomasz Raczyński wychodził na „czystą” pozycję w pole karne i został nieprzepisowo zatrzymany. Sędziowie jednak nie zareagowali i po chwili zakończyli pierwszą połowę spotkania.

Największe emocje miały jednak miejsce po przerwie. W 49. minucie indywidualną akcję Bartosza Kruka celnym strzałem głową wykończył Tomasz Szczupakowski, ale już w 58. minucie Bartłomiej Jermak faulował w polu karnym Dawida Klonowskiego i goście otrzymali szansę na ponowne prowadzenie w postaci rzutu karnego. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Grzegorz Pietrzak. W 66. minucie znów był remis. Akcja znów zaczęła się na prawym skrzydle, ale tym razem przeprowadził ją Damian Michalak. Zagrał piłkę przed bramkę, Tomasz Szczupakowski w nią nie trafił, ale za jego plecami był Tomasz Raczyński, który umieścił ją w pustej bramce.

W 77. minucie bramkarz Marek Szymocha nieprzepisowo przerwał kontratak gości przed polem karnym, za co został wyrzucony z boiska. Uratował tym samym swój zespół przed pewna utratą gola, ale faulowany przez niego zawodnik był na ewidentnym „spalonym”, czego sędziowie nie zdołali wychwycić. To kolejna decyzja, która wywołała burzę na boisku i na trybunach. W bramce Stali pojawił się w związku z tym Wojciech Dudzik, który już w pierwszej interwencji obronił strzał rywali.

W 86. minucie grająca w „10” Stal objęła prowadzenie po pięknym strzale Przemysława Szczupakowskiego. Zawodnik ten przelobował bramkarza z ostrego kąta. Po dwóch minutach było już jednak 3:3 i przy tej bramce Klonowskiego były największe kontrowersje. – Sędzia nie widział zagrania ręką strzelca bramki, a ten chwilę później sam się z nas śmiał na środku boiska – mówił po meczu Tomasz Raczyński, zawodnik Stali.

Za niesportowe protesty po tej akcji kolejną czerwoną kartkę ujrzał Krzysztof Tarnowski, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry rezerwowy Piotr Dziób dobił Stal strzelając gola na 4:3. – Nie zasłużyliśmy dzisiaj na porażkę – dodał Raczyński, może nie graliśmy tak dobrze jak w dwóch poprzednich meczach, ale graliśmy do bramki. Tyle że rywale strzelili o jednego gola więcej. Dwa ostanie mecze wyglądały nieźle, natomiast nasza dzisiejsza gra średnio mi sie podobała, wymieniliśmy trochę piłek, zagraliśmy parę schematów które ćwiczyliśmy, ale cały czas nabieraliśmy się na jeden prosty błąd, wejście z drugiej linii zawodników z Olesna i traciliśmy bramki.

Stal Brzeg – OKS Olesno 3:4 (0:1)
0:1 Dawid Klonowski – 22.; 1:1 Tomasz Szczupakowski – 49.; 1:2 Grzegorz Pietrzak – 58. (karny); 2:2 Tomasz Raczyński – 66.; 3:2 Przemysław Szczupakowski – 86.; 3:3 Dawid Klonowski – 88.; 3:4 Piotr Dziób – 90.
Stal: Marek Szymocha – Bartosz Nesterów, Piotr Józefkiewicz, Marcin Zajączkowski, Bartłomiej Jermak (59. Krzysztof Tarnowski), Tomasz Mencel, Damian Michalak, Bartosz Kruk, Tomasz Szczupakowski (81. Wojciech Dudzik), Tomasz Raczyński (90. Wiktor Bardega), Przemysław Szczupakowski. Trener Jacek Opałka.
OKS: Rafał Halski – Mateusz Jeziorowski, Dominik Kniejski (90. Piotr Dziób), Kamil Jasina (85. Marcin Piątek), Tomasz Knaga, Łukasz Warzecha (76. Mariusz Trawiński), Kamil Więdłocha (46. Mateusz Flak), Dawid Klonowski, Grzegorz Pietrzak, Łukasz Cieśla, Dariusz Rozik. Trener Andrzej Świerc.
Sędziował Przemysław Dudek (Opole). Żółte kartki: Bartłomiej Jermak, Krzysztof Tarnowski – Kamil Więdłocha. Czerwone kartki: Marek Szymocha (77.; faul), Krzysztof Tarnowski (88., niesportowe zachowanie). Widzów 120.