Walka na dole

• autor: stalbrzeg, 2011-09-16 18:05

Mecz Stali Brzeg z LKS-em Ligota Turawska do spotkanie dwóch zespołów, którym zdecydowanie bliżej do dołu tabeli niż jej czołówki. Brzeski zespół wygrał dotąd jeden mecz, a jego rywale zaliczyli zaledwie trzy remisy, co obu ekipom daje po trzy punkty. Zapraszamy w sobotę o godzinie 14.00.

Oba zespoły spotykały się dotąd ze sobą zaledwie dwukrotnie. Mecze te miały miejsce w poprzednim sezonie i o obu spotkaniach brzeżanie z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Stal, najpierw przegrała 0:3 na wyjeździe, ale w pamięć znacznie bardziej zapadł rewanż rozegrany w Brzegu. Po pierwsze dlatego, że mecz był rozegrany 3 maja, a na boisku zalegał śnieg, po drugie dlatego, że po dwóch minutach Stal przegrywała już 0:2, a po trzecie wreszcie, że skończyło się bolesną porażką 1:4.

Stal Brzeg – LKS Ligota Turawska
VII kolejka IV ligi – 17.09.2011 (sobota); godzina 14.00
Stadion Miejski w Brzegu, ul. Sportowa 1

Kadra LKS Ligota Turawska

Bramkarze:
Piotr Nolepa, Roman Janczyk
Obrońcy: Roman Blozik, Przemysław Konik, Tomasz Kubacki, Damian Serwuszok, Michał Wawrzyniak
Pomocnicy: Przemysław Górski, Sebastian Kopel, Bartosz Kowalczyk, Tomasz Mazur, Adam Okwieka, Marek Obstój, Marcin Pacierz, Bartosz Stręk, Mateusz Sykulski, Mateusz Trela
Napastnicy: Paweł Bacajewski, Dariusz Gawlik, Stanisław Grzesik, Adam Kutynia
Trener: Zbigniew Bienias

Tak Stal grała z LKS-em w poprzednim sezonie

3.10.2010 r.
LKS Ligota Turawska – Czajda Stal Brzeg 3:0 (1:0)
1:0 – Paweł Bacajewski (4); 2:0 – Adam Kutynia (56); 3:0 – Adam Kutynia (68)
Ligota: Jakub Kochański – Paweł Czopkiewicz, Rafał Hreczuch, Roman Blozik, Marcin Pacierz, Mateusz Widera (60, Marek Obstój), Stanisław Grzesik (81, Kamil Oboza), Bartosz Kowalczyk, Mariusz Kwietniewski (46, Mateusz Sykulski), Adam Kutynia (84, Tomasz Trela), Paweł Bacajewski. Trener Zbigniew Bienias.
Stal: Wojciech Dudzik – Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg (60, Damian Michalak), Jarosław Hałas (75, Adam Jakubowski), Tomasz Kamiński, Damian Dziura (46, Bartosz Woźniak), Kamil Mazurkiewicz, Tomasz Mencel, Tomasz Szczupakowski, Bartosz Kruk, Jarosław Hraca. Trener Janusz Dziura.
Sędziowała Karolina Radzik (Opole). Żółte kartki: Bartosz Kowalczyk, Adam Kutynia, Stanisław Grzesik – Tomasz Kamiński, Tomasz Szczupakowski. Widzów 140.

3.05.2011 r.
Stal Brzeg – LKS Ligota Turawska 1:4 (0:4)
0:1 Adam Kutynia – 1.; 0:2 Bartosz Kowalczyk – 2.; 0:3 Adam Kutynia – 28.; 0:4 Paweł Bacajewski – 32.; 1:4 Piotr Józefkiewicz – 47. (karny)
Stal: Marek Świder – Jarosław Hałas (46. Piotr Józefkiewicz), Rafał Ożóg (78. Mateusz Krzywda), Łukasz Strząbała, Bartosz Nesterów, Kamil Mazurkiewicz, Tomasz Mencel, Bartosz Woźniak, Bartosz Kruk, Mariusz Świtoń (22. Damian Michalak, 67. Wojciech Tatara), Tomasz Szczupakowski. Trener Mariusz Świtoń.
LKS: Łukasz Kowalski – Michał Wawrzyniak, Roman Blizik, Rafał Hreczuch, Przemysław Konik, Mateusz Trela (38. Przemysław Górski), Mariusz Kwietniewski, Bartosz Kowalczyk, Stanisław Grzesik (82. Marek Obstój), Adam Kutynia, Paweł Bacajewski. Trener Zbigniew Bienias.
Sędziował Armin Łubniewski (Prudnik). Żółte kartki: Przemysław Konik – Tomasz Szczupakowski, Łukasz Strząbała. Mecz bez udziału publiczności.

Bilans meczów ligowych i pucharowych między oboma zespołami (od 1994 roku)

2010/11
IV liga: LKS Ligota Turawska – Czajda Stal Brzeg 3:0
IV liga: Stal Brzeg – LKS Ligota Turawska 1:4 (Piotr Józefkiewicz)

razem: 2 mecze; 2 zwycięstwa LKS; bramki 1:7
Stal jako gospodarze: 1 mecz; 1 zwycięstwo LKS; bramki 1:4
Stal jako goście: 1 mecz; 1 zwycięstwo LKS; bramki 0:3

autor: TADEUSZKIBIC 2011-09-18 17:52:03

Profil TADEUSZKIBIC w Futbolowo Jestem kibicem od 1957 r. nie jestem znawcą ale niech Zarząd klęka przed Bartoszem Kowalskim.rnWieżę, że na dzień dzisiejszy uratuje drużynę.