Po punkty do Paczkowa

• autor: stalbrzeg, 2011-08-20 10:56

W ekspresowym tempie odbywają się pierwsze kolejki IV ligi. Inauguracja miała miejsce zaledwie tydzień temu, a już dzisiaj zostanie rozegrana trzecia kolejka. Piłkarze brzeskiej Stali zmierzą się w niej ze Spartą Paczków, a spotkanie odbędzie sie na boisku rywala.

Początek sezonu w wykonaniu obu ekip można uznać za średni. lepiej poszło Stali, która wprawdzie ostatnio przegrała w Brzegu 0:1 z Czarnymi Otmuchów, ale w pierwszym meczu pokonała na wyjeździe Silesius Kotórz Mały (również 1:0). Sparta z kolei pierwsze spotkanie w Paczkowie zremisowała 2:2 z zespołem z Otmuchowa, a następnie wyraźnie przegrała w Prudniku z Pogonią 1:4.

W poprzednim sezonie nasze drużyny grały ze sobą na remis. Jesienią w Paczkowie Sparta wygrała 2:1, a w rewanżu w Brzegu lepsza była Stal, wygrywając 3:1. Również historia gier tych drużyn wypada remisowo, bowiem z 10 rozegranych dotąd meczów obie drużyny wygrywały po 4 razy, a 2 mecze kończyły sie remisami. Zarówno Stal, jak i Sparta w tych konfrontacjach lepiej radziły sobie na własnych boiskach, brzeski zespół tylko raz zwyciężył w Paczkowie, a miało to miejsce w sezonie 2009/10.

Sparta Paczków - Stal Brzeg
III kolejka IV ligi – 20.08.2011 (sobota); godzina 17.00
Stadion Miejski w Paczkowie, ul. Jagiellońska 7

Kadra Sparty Paczków

Bramkarze:
Bartłomiej Gawdonowicz, Marcin Krótkiewicz, Piotr Wandzel, Wojciech Wołkowski
Obrońcy: Wojciech Bierut, Daniel Bogdanowicz, Mateusz Dudek, Jacek Harmata, Grzegorz Klag, Dawid Kowalski, Mateusz Śleziak
Pomocnicy: Krzysztof Hetnar, Michał Jasiok, Radosław Kazieko, Marcin Kolasa, Szymon Markowski, Mateusz Matuszny, Krzysztof Niziołek
Napastnicy: Dawid Bednarz, Krzysztof Gucwa, Łukasz Krótkiewicz
Trener: Marcin Krótkiewicz

Tak Stal grała ze Spartą w poprzednim sezonie

6.11.2010
Sparta Paczków – Czajda Stal Brzeg 2:1 (1:0)
1:0 – Łukasz Krótkiewicz (6, karny); 1:1 – Rafał Ożóg (55); 2:1 – Tomasz Robak (61)
Sparta: Bartłomiej Gawdonowicz – Michał Białoskórski (46, Mateusz Wójcik), Daniel Bogdanowicz, Konrad Jędrocha, Mateusz Michałowicz, Krzysztof Niziołek, Szymon Markowski, Tomasz Robak, Daniel Pietrzak (88, Jarosław Śleziak), Łukasz Krótkiewicz (85, Mateusz Grygiel), Dawid Bednarz. Trener Marcin Krótkiewicz.
Stal: Marek Szymocha – Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg (80, Adam Jakubowski), Łukasz Strząbała, Jarosław Hałas, Tomasz Kamiński, Tomasz Mencel, Tomasz Szczupakowski, Bartosz Kruk, Bartosz Woźniak, Marcin Banowicz (60, Damian Dziura). Trener Janusz Dziura.
Sędziował Piotr Kapica (Strzelce Opolskie). Żółte kartki: Michał Białoskórski, Mateusz Wójcik, Łukasz Krótkiewicz – Tomasz Mencel, Tomasz Kamiński. Widzów 140.

4.06.2011
Stal Brzeg – Sparta Paczków 3:1 (2:1)
0:1 Arkadiusz Fluder – 25.; 1:1 Piotr Józefkiewicz – 32.; 2:1 Bartosz Kruk – 41.; 3:1 Bartosz Woźniak – 75.
Stal: Marek Szymocha – Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała, Kamil Mazurkiewicz, Jarosław Hałas, Mateusz Krzywda (56. Przemysław Szczupakowski), Damian Dziura, Tomasz Mencel, Bartosz Kruk, Bartosz Woźniak (85. Andrzej Wolański), Tomasz Szczupakowski (83. Adam Jakubowski). Trener Bartosz Kowalski.
Sparta: Bartłomiej Gawdonowicz – Mateusz Dudek, Mateusz Śleziak, Krzysztof Hetnar, Michał Jasiok, Krzysztof Niziołek, Szymon Markowski, Wojciech Bierut, Tomasz Robak, Arkadiusz Fluder, Łukasz Krótkiewicz. Trener Marcin Krótkiewicz.
Sędziował Wiktor Włodarczyk (Opole). Żółte kartki: Łukasz Strząbała, Bartosz Kruk, Jarosław Hałas, Kamil Mazurkiewicz, Piotr Józefkiewicz, Tomasz Mencel – Tomasz Robak. Mecz bez udziału publiczności.

Bilans meczów ligowych i pucharowych między oboma zespołami (od 1994 roku)

2010/11
IV liga: Sparta Paczków – Czajda Stal Brzeg 2:1 (Rafał Ożóg)
IV liga: Stal Brzeg – Sparta Paczków 3:1 (Piotr Józefkiewicz, Bartosz Kruk, Bartosz Woźniak)