Ligę czas zacząć

• autor: stalbrzeg, 2011-08-13 11:15

Dzisiaj o godzinie 17.00 nasi piłkarze zainaugurują grę w IV lidze w sezonie 2011/12. W pierwszym meczu zagrają na wyjeździe z Silesiusem Kotórz Mały. Będzie to jednocześnie debiut Jacka Opałki w roli trenera brzeskiej Stali w oficjalnym meczu. Liczymy oczywiście na zwycięstwo.

Oba zespoły w minionym sezonie walczyły o utrzymanie się w IV lidze. Jak pamiętamy, Stali udało się obronić przed spadkiem, a zespół z Kotórza Małego zajął miejsce, które oznaczało degradację do Ligi Okręgowej. Nie pierwszy raz jednak okazało się, że przed rozpoczęciem sezonu kilka zespołów unika degradacji, ze względu na wycofywanie się z rozgrywek innych klubów. I tak, ponieważ w III lidze ostatecznie utrzymała się Victoria Chróścice, a do IV ligi nie przystąpił Rolnik Wierzbica Górna, w naszych rozgrywkach ostatecznie byt utrzymały Śląsk Łubniany i właśnie nasz najbliższy rywal.

W poprzednim sezonie ligowym nasze drużyny grały na remis. Stal wygrała na wyjeździe 2:0, ale uległa Silesiusowie u siebie, przegrywając 0:1. Obie drużyny spotkały się jeszcze raz w Brzegu, w potkaniu o Puchar Polski. W tym meczu nasi piłkarze byli lepsi, zwyciężając 3:1.

Silesius Kotórz Mały - Stal Brzeg
I kolejka IV ligi – 13.08.2011 (sobota); godzina 17.00
Kotórz Mały, ul. Boiskowa 1

Kadra Silesiusa Kotórz Mały

Bramkarze:
Łukasz Ryba, Manfred Kozioł, Piotr Polednia, Piotr Panek
Obrońcy: Michał Mazurek, Jakub Kozak, Robert Żurad, Tomasz Kozak, Tomasz Stych
Pomocnicy: Wojciech Szczepaniak, Bartłomiej Gonciarz, Kamil Wręczycki, Patryk Bandura, Michał Gryguć, Mateusz Pęchra, Daniel Slaby, Sebastian Śmieja, Tomasz Wiench, Damian Żmuda
Napastnicy: Paweł Juszczyk, Oliwer Studenny, Mateusz Skóra
Trener: Jarosław Stykała

Tak Stal grała z Silesiusem w poprzednim sezonie

28.08.2010
Silesius Kotórz Mały – Czajda Stal Brzeg 0:2 (0:1)
0:1 – Jarosław Hraca (23); 0:2 – Jarosław Hraca (48)
Silesius: Piotr Panek – Damian Kot, Tomasz Kaleta, Michał Mazurek, Patryk Bandura, Tomasz Kożuchowski, Łukasz Kotala, Wojciech Szczepaniak (64, Oliwer Studenny), Kamil Wręczycki, Paweł Panek (60, Paweł Bemm), Grzegorz Kielanowski. Trener Tomasz Kaleta.
Stal: Marek Szymocha – Tomasz Kamiński, Rafał Ozóg, Jarosław Hałas, Łukasz Strząbała, Bartosz Kruk (55, Marcin Banowicz), Piotr Józefkiewicz, Tomasz Mencel (89, Piotr Grzyb), Wojciech Tatara (20, Krzysztof Tarnowski), Mariusz Świtoń, Jarosław Hraca (60, Tomasz Szczupakowski). Trener Janusz Dziura.
Sędziował Piotr Kapica (Strzelce Opolskie). Żółte kartki: Tomasz Kożuchowski, Piotr Panek, Patryk Bandura – Jarosław Hraca, Łukasz Strząbała, Łukasz Strząbała. Czerwona kartka: Łukasz Strząbała (84. minuta, za drugą żółtą). Widzów 100.

2.04.2011
Stal Brzeg – Silesius Kotórz Mały 0:1 (0:1)
0:1 Bartłomiej Gonciarz – 25.
Stal: Wojciech Dudzik – Andrzej Wolański (46. Jarosław Hałas), Łukasz Strząbała, Piotr Józefkiewicz, Krzysztof Tarnowski (81. Damian Dziura), Kamil Mazurkiewicz, Tomasz Mencel, Tomasz Szczupakowski, Bartosz Woźniak, Mateusz Posyniak (46. Jarosław Hraca), Bartosz Kruk. Trener Mariusz Świtoń.
Silesius: Piotr Panek - Paweł Jaskólski, Michał Mazurek, Łukasz Kotala, Robert Żurad, Michał Honc, Bartłomiej Gonciarz (90. Krzysztof Chłopek), Patryk Bandura, Paweł Juszczyk, Paweł Panek (69. Wojciech Szczepaniak), Oliwer Studenny. Trener Damian Kot.
Sędziował Przemysław Dudek (Opole). Żółte kartki: Piotr Józefkiewicz, Krzysztof Tarnowski, Bartosz Kruk - Patryk Bandura, Paweł Jaskólski. Mecz bez udziału publiczności.

27.04.2011 – Puchar Polski
Stal Brzeg – Silesius Kotórz Mały 3-1 (1-1)
1-0 Mateusz Krzywda – 2.; 1-1 Łukasz Kotala – 22.; 2-1 Rafał Ożóg – 75.; 3-1 Przemysław Szczupakowski – 85.
Stal: Wojciech Dudzik – Andrzej Wolański, Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Bartosz Nesterów (46. Bartosz Kruk), Tomasz Mencel, Mariusz Świtoń (46. Tomasz Szczupakowski), Mateusz Krzywda (46. Przemysław Szczupakowski), Adam Jakubowski, Wojciech Tatara, Mateusz Posyniak (73. Damian Michalak). Trener Mariusz Świtoń.
Silesius: Łukasz Ryba – Paweł Jaskólski, Michał Honc, Robert Żurad, Michał Mazurek, Łukasz Kotala, Patryk Bandura, Paweł Juszczyk, Krzysztof Chłopek (67. Wojciech Szczepaniak), Denis Kotula, Paweł Panek (58. Kamil Wręczycki, 76. Mateusz Czopek). Trener Damian Kot.
Sędziował Tomasz Garbowski (Kluczbork). Żółte kartki: Andrzej Wolański, Damian Michalak – Michał Honc, Patryk Bandura. Czerwona kartka: Michał Honc (74. za drugą żółtą). Mecz bez udziału publiczności.

Bilans meczów ligowych i pucharowych między oboma zespołami (od 1994 roku)

2010/11
IV liga: Silesius – Stal 0:2 (bramki dla Stali: Jarosław Hraca 2)
IV liga: Stal – Silesius 0:1