Stal Brzeg gotowa do gry

• autor: stalbrzeg, 2011-08-12 11:32

W sobotę ruszają rozgrywki IV ligi. Piłkarze brzeskiej Stali po pięciotygodniowych przygotowaniach sprawdza swoją formę w wyjazdowym spotkaniu z Silesiusem Kotórz Mały. W kadrze zespołu, który w tym sezonie poprowadzi Jacek Opałka, zaszły nieduże zmiany.

W porównaniu z poprzednim sezonem w obecnej kadrze nie ma kilku zawodników. Damian Dziura trafił do Burzy Lipki, Mateusz Krzywda do Victorii Dobrzyń, Marek Świder wrócił do Wrocławia, a Mateusz Posyniak, Marcin Banowicz i Kamil Mazurkiewicz nie podjęli treningów. Do Stali wrócił za to Tomasz Raczyński, który ostatnio, w sezonie 2009/10 występował w Burzy Lipki, a miniony sezon spędził w I lidze futsalu w Stangumie Wawelno. Z wypożyczeń wrócili ponadto Wojciech Ruszkiewicz i Paweł Kulczycki, a zespół ponadto zasiliła liczna grupa juniorów, którzy w tym roku sięgnęli po mistrzostwo województwa.

Nowy nabytkiem jest oczywiście również trener Jacek Opałka, o czym wiadomo juz od kilku tygodni, ale warto jeszcze wspomnieć, że drugim trenerem Stali został Wojciech Kaszub, wychowanek Stali, który w minionym sezonie współpracował z trenerem Jackiem Opałką w Rolniku Wierzbica Górna.

Kadra Stali Brzeg – jesień 2011

Bramkarze:
Wojciech Dudzik (ur. 1990), Marek Szymocha (87), Paweł Pindera (92)
Obrońcy: Łukasz Strząbała (84), Rafał Ożóg (91), Piotr Józefkiewicz (90), Krzysztof Tarnowski (90), Jarosław Hałas (88), Andrzej Wolański (91), Bartosz Kruk (88), Bartosz Nesterów (92)
Pomocnicy: Mariusz Świtoń (80), Wojciech Tatara (89), Tomasz Mencel (89), Adam Jakubowski (91), Bartosz Woźniak (91), Wiktor Bardega (92), Marcin Zajączkowski (92), Bartłomiej Jermak (92), Damian Michalak (92), Paweł Kulczycki (91), Patryk Schwarz (94), Tomasz Raczyński (86)
Napastnicy: Jarosław Hraca (84), Tomasz Szczupakowski (89), Przemysław Szczupakowski (92), Wojciech Ruszkiewicz (91), Mateusz Fabiszewski (93)

Trener: Jacek Opałka
II trener: Wojciech Kaszub
Asystent: Mariusz Świtoń

Przybyli: Tomasz Raczyński (ostatnio Burza Lipki), Wojciech Ruszkiewicz (powrót z wypożyczenia do Pogoni Łosiów), Paweł Kulczycki (powrót z wypożyczenia do Burzy Lipki), Paweł Pindera, Szymon Bogdan, Wiktor Bardega, Bartłomiej Jermak, Patryk Schwarz, Marcin Moroziński (wszyscy z drużyny juniorów)
Ubyli: Damian Dziura (Burza Lipki), Szymon Bogdan (wypożyczenie do Burzy Lipki), Mateusz Krzywda (wypożyczenie do Victorii Dobrzyń), Marek Świder (Parasol Wrocław), Marcin Moroziński (szuka klubu), Mateusz Posyniak, Marcin Banowicz, Kamil Mazurkiewicz (wszyscy nie podjęli treningów)

Zawodnicy, którzy uczestniczyli w części przygotowań Stali do sezonu (Paweł Boczarski, Sebastian Adasik, Wiktor Janik, Marcin Gackowski, Zbigniew Kokorudz) z różnych względów wrócili do swoich poprzednich klubów lub wygrali inne oferty.