Stal Brzeg już trenuje

• autor: stalbrzeg, 2011-07-13 13:44

We wtorek (12 lipca) piłkarze Stali Brzeg rozpoczęli przygotowania do sezonu 2011/12 w IV lidze. Na pierwszym spotkaniu stawiło się aż 30 piłkarzy, z czego 26 wzięło udział w zajęciach. Trener Jacek Opałka przedstawił plan przygotowań do sezonu, po czym piłkarze przenieśli się na siłownię i na boisko.

Z obecnej trzydziestki w zajęciach treningowych nie brali udziału narzekający na kontuzje lub drobne urazy Rafał Ożóg, Jarosław Hałas, Marcin Banowicz i Wojciech Tatara. Na boisku treningowym odbyła się krótka wewnętrzna gierka, w której wzięło 24 graczy, a Mariusz Świtoń i Jarosław Hraca, którzy są po kontuzji, truchtali dookoła boiska.

Z zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali w Stali w gierce brali udział Łukasz Strząbała, Krzysztof Tarnowski, Andrzej Wolański, Bartosz Kruk, Tomasz Mencel, Damian Dziura, Adam Jakubowski, Mateusz Krzywda, Tomasz Szczupakowski, Bartosz Woźniak oraz ci, którzy opuścili już grupę wiekową juniorów – Bartosz Nesterów, Szymon Bogdan, Wiktor Bardega, Marcin Zajączkowski, Damian Michalak i Przemysław Szczupakowski.

Ta grupa była uzupełniona o powracających z wypożyczenia Wojciecha Ruszkiewicza (Pogoń Łosiów) i Pawła Kulczyckiego (Burza Lipki) oraz sześciu zawodników, którzy są przymierzani do gry w Stali Brzeg. W tej szóstce znalazło się dwóch wychowanków Stali – Paweł Boczarski (ostatnio Rolnik Wierzbica Górna) i Tomasz Raczyński (Burza Lipki i futsalowy Stangum Wawelno), grający już wcześniej w Brzegu Wiktor Janik (Victoria Chróścice) oraz Sebastian Adasik (Pogoń Łosiów), Marcin Gackowski (Odra Opole) i Zbigniew Kokorudz (Świteź Wiązów). Obok boiska można też było zauważyć kolejnego wychowanka Stali – Tomasza Jaworskiego z Odry Opole, który nie wyklucza powrotu do Brzegu.

Mimo obecności aż 30 zawodników, wielu pierwszego dnia przygotowań brakowało. Z różnych przyczyn nie było żadnego z bramkarzy – Marka Świdra, Marka Szymochy i Wojciecha Dudzika oraz Piotra Józefkiewicza, Kamila Mazurkiewicza i Mateusza Posyniaka, który najprawdopodobniej nie podejmie treningów. Nieobecni byli również trzej niedawni juniorzy – Paweł Pindera, Marcin Moroziński i Bartłomiej Jermak.