dzisiaj: 182, wczoraj: 385
ogółem: 5 194 283

Brawa dla naszych juniorów. Dziękujemy!

• autor: stalbrzeg, 2011-06-21 12:05

Nasi juniorzy pożegnali się z rywalizacją o mistrzostwo Polski, ale uczynili to w dobrym stylu. W meczu rewanżowym z Zagłębiem Lubin prowadzili 1:0, a mecz zakończył się remisem 1:1. Wielkie gratulacje dla Zbigniewa Marca i jego zawodników. Dziękujemy!

W pierwszym meczu w Lubinie Zagłębie wygrało 2:0, co było dla nich dobrą zaliczką przed rewanżem. W Brzegu zespół z Lubina również był faworytem i miał przewagę, ale Stal tym razem nie zagrała wystraszona klasą rywala, tylko spokojnie ustawiła szyki obronne i szukała swoich szans w kontratakach. O ile w pierwszym meczu trudno było się doszukać groźnych akcji w wykonaniu brzeżan, to teraz było ich kilka i to bardzo groźnych.

Goście z Lubina mimo wszystko potwierdzili, że są zespołem lepszym i więcej pracy miał Mateusz Wolański, który kilka razy musiał mocno się wysilić, żeby bronić strzały rywali, a raz w pierwszej połowie wyręczył go słupek. Brzeżanie z kolei najlepszą okazję mieli w 24. minucie. Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Przemysław Szczupakowski, ale wywalczył jedynie rzut rożny, po którym z kolei Wojciech Krawców trafił w poprzeczkę Zagłębia, a piłka po odbiciu od niej wylądowała tuż przed linią bramkową.

W drugiej połowie lubinianie nadal prowadzili grę, ale Stal kilka razy niebezpiecznie sie zapędziła pod ich bramkę. W 52. minucie Mateusz Fabiszewski groźnie strzelał, a w 64. minucie Przemysław Szczupakowski wdarł się na pole karne rywali i mając przed sobą tylko bramkarza nie dał mu najmniejszych szans. Nieoczekiwanie dla Stali zaistniała szansa na to, by powalczyć o awans. W tym momencie można było żałować straconej w ostatniej minucie bramki w pierwszym meczu w Lubinie. Należało jednak jeszcze walczyć o swoją szansę.

Do końca meczu zabrakło już jednak klarownych okazji do zdobycia drugiego gola. Bramkę zdobyli za to goście i dzięki temu uspokoili sytuację, bo już nic nie mogło im odebrać awansu do półfinałów, w których czekała już na nich warszawska Legia. Stal zakończyła rywalizację w mistrzostwach Polski remisem 1:1 i może być zadowolona, że zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w konfrontacji z renomowanym zespołem, jakim niewątpliwie jest aktualny wciąż mistrz Polski juniorów.

Stal Brzeg – Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
1:0 Przemysław Szczupakowski – 64.; 1:1 Michał Piechuta – 83.
Stal: Mateusz Wolański (90. Paweł Pindera) – Dominik Sierakowski (75. Maciej Wróż), Dawid Kotecki, Marcin Zajączkowski, Bartosz Nesterów, Wiktor Bardega (87. Bartłomiej Jermak), Patryk Schwarz, Damian Michalak (87. Aksel Świątkiewicz), Wojciech Krawców (83. Szymon Bogdan), Przemysław Szczupakowski, Mateusz Fabiszewski (87. Sebastian Kowalik). Trener Zbigniew Marzec.
Zagłębie: Damian Primel (85. Grzegorz Łużny) – Mateusz Magdziak, Łukasz Rojewski, Kornel Osyra, Adam Baranowski (85. Maciej Wiatrowski), Maciej Kowalski, Rafał Kusowski (85. Łukasz  Jankowski), Robert Pisarczuk, Michał Miłek (55. Arkadiusz Smęt, 80. Rafał Spychała), Marcin Martynowicz (60. Michał Piechuta), Szymon Sołtyński. Trener Andrzej Turkowski.
Sędziował Michał Zając (Sosnowiec). Widzów 500.