dzisiaj: 326, wczoraj: 50
ogółem: 5 194 042

IV liga utrzymana

• autor: stalbrzeg, 2011-06-20 11:10

W ostatnim meczu sezonu piłkarze Stali Brzeg zremisowali 2:2 ze Startem Dobrodzień, ale utrzymali się w IV lidze dzięki porażce Śląska Łubniany w Strzelcach Opolskich. Bramki dla brzeskiego zespołu zdobywali w tym meczu Bartosz Woźniak i Tomasz Szczupakowski (na zdjęciu).

Stal Brzeg aby być pewna utrzymania w IV lidze musiała wygrać ze zdegradowanym już Startem Dobrodzień. Zespół Bartosza Kowalskiego szybko przystąpił do realizacji tego zadania i już po upływie 70 sekund gry Bartosz Woźniak skutecznie wykończył akcję Bartosza Kruka. Pięć minut później Woźniak mógł trafić po raz drugi, ale piłka wylądowała tylko na bocznej siatce bramki Startu. W 25. minucie Stal prowadziła już 2:0 po tym jak Tomasz Szczupakowski popisał się pięknym strzałem z około 25 metrów.

Wydawało się, że brzeżanie łatwo zapewnią sobie ligowy byt, ale goście z Dobrodzienia pokazali, że mimo iż wcześniej już stracili szansę na utrzymanie, to zamierzają walczyć do końca sezonu. Chwilę przed przerwą Michał Noga zdobył kontaktowego gola z rzutu wolnego.

Po kwadransie gry w drugiej części Damian Szczygieł strzałem głową pokonał Marka Szymochę i sytuacja stała się dla Stali niekorzystna, bo remis nie dawał pełnej gwarancji utrzymania. Ostatnie pół godziny meczu upłynęło pod znakiem naporu brzeskich piłkarzy, którzy mimo wielu sytuacji strzeleckich nie potrafili wykorzystać żadnej z nich. Jednocześnie na ławce trenerskiej nasłuchiwano wieści e Strzelec Opolskich, gdzie ostatecznie padł wynik satysfakcjonujący brzeżan, którym remis dał jednak utrzymanie.

Stal Brzeg – Start Dobrodzień 2:2 (2:1)
1:0 Bartosz Woźniak - 2., 2:0 Tomasz Szczupakowski - 25., 2:1 Michał Noga - 42., 2:2 Damian Szczygieł - 56.
Stal: Marek Szymocha – Andrzej Wolański (80. Adam Jakubowski), Piotr Józefkiewicz, Kamil Mazurkiewicz, Jarosław Hałas, Mateusz Krzywda (72. Przemysław Szczupakowski), Damian Dziura (58. Marcin Banowicz), Tomasz Mencel, Bartosz Kruk, Bartosz Woźniak, Tomasz Szczupakowski (73. Damian Michalak). Trener Bartosz Kowalski.
Start: Piotr Cłapa – Mateusz Gajda, Piotr Noga, Damian Szczygieł, Rafał Polak, Damian Kisielewski, Maciej Olearczuk (80. Piotr Haberla), Dawid Jarząbek, Michał Noga, Łukasz Romanowski, Bartosz Chojnacki. Trener Robert Sykulski.
Sędziował Dariusz Wardak (Opole). Żółte kartki: Damian Dziura, Andrzej Wolański, Tomasz Mencel – Piotr Noga, Maciej Olearczuk, Rafał Polak. Mecz bez udziału publiczności.